SEROCK TRIATHLON 2021 - 30.05.2021

2021-06-01

SEROCK TRIATHLON 2021
30.05.2021

1 / 7
SEROCK TRIATHLON 2021 – kolarze ul. Nasielska Serock
2 / 7
SEROCK TRIATHLON 2021 – kolarze ul. Nasielska Serock
3 / 7
Bieg – Bulwar Nadnarwiański Serock
4 / 7
Kolarze na rynku miejskim w Serocku – kierujący się do ul. Brukowej
5 / 7
Dekoracja dystansu sprinterskiego na plaży miejskiej
6 / 7
Bieg z plaży miejskiej – kierunek ul. Niska
7 / 7
Bieg w kierunku mety w Serocku – Bulwar Nadnarwiański

W niedzielny słoneczny weekend odbyła się druga edycja 

SEROCK TRIATHLON 2021

Zaplanowane trasy: pływacka, kolarska oraz biegowa były interesujące dla "oka", ponieważ można było zobaczyć zaciętą rywalizację zawodników we wspomnianych dyscyplinach triathlonu na dystansie sprinterskim oraz standard (olimpijskim). Poza tym uczestnicy przemierzali kilometry w pięknej scenerii przyrody, krajobrazu Serocka - m.in. Bulwaru  Nadnarwiańskiego, Skweru Zdrojowego, lasów okalających Serock, plaży miejskiej w Serocku

(START, META, DEKORACJA). 

Zawody triathlonowe wystartowały 30.05.2021, o godz. 9.00 (pływanie).

Aura pogodowa dopisywała zawodnikom - słońce "przywitało" pływaków przygotowujących się do startu na plaży miejskiej w Serocku. Przed startem odbyło się oficjalne otwarcie zawodów (godz. 8.50). Pierwsi pływacy pojawili się w wodzie o godz. 9.00. Kierunek pływania wytyczały bojki rozstawione na rzece Narew. Bezpieczeństwa zawodników na wodzie strzegł ratownik wodny - płynący w pobliżu na kajaku.   

Następnie zawodnicy pospiesznie udawali się do strefy zmian (boisko do piłki koszykowej na plaży), przygotowując się do jazdy na rowerze (zmiana stroju). Kolarze pokonywali dosyć trudny, ale krótki podjazd ul. Zdrojową (skwer zdrojowy) w Serocku. Dalej ul. Wolskiego, 11 - Listopada kierowali się przez skrzyżowanie (ul. Pułtuska) do długiej prostej (ul. Nasielska), gdzie kolarze mogli rozwijać znaczne prędkości (za wiaduktem). Droga prowadziła do Święcienicy (droga wojewódzka nr 622), gdzie następował nawrót do Serocka (1pętla). Zawodnicy dystansu olimpijskiego musieli zmierzyć się z 2 - krotnie dłuższą trasą - 40 kilometrów (2 pętle). 

Zlbiżając się do rynku miejskiego należało zwrócić szczególną uwagę na stromy, techniczny zjazd - ul. Brukową w Serocku, który przechodził w lekki skręt w lewo ul. Retmańską, gdzie po kilkudziesięciu metrach należało wyhamować i zsiąść z roweru (linia), gdzie zawodnik za chwilę przekraczał punkt kontroli czasu i docierał do strefy zmian. Ostatni etap rywalizacji, który czekał na zmęczonych kolarzy był bieg, odpowiednio na 5 (2 pętle), 10 (4 pętle) kilometrach trasy. Pętla liczyła 2,5 kilometra. Z plaży miejskiej ul. Niską (skrzyżowanie z ul. Brukową) biegli drogą o obniżonym nachyleniu do Skweru Litewskiego. Zawodnicy "ukradkiem" oka mogli zobaczyć rzekę Narew wyłaniającą się za Skweru oraz kolejny cel swoich zmagań - Bulwar Nadnarwiański. Na jego końcu zawodnicy z "lekkim" grymasem bólu na twarzy pokonywali schodki, które prowadziły w lewo do ul. Rybaki.

Dekoracja zawodników dystansu sprinterskiego odbyła się jako pierwsza w okolicach godziny w pół do 12.00 na plaży miejskiej. Obecny przy rozdaniu nagród oraz dyplomów był Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Artur Borkowski. Nieco później odbyło się wręczenie nagród na dystansie olimpijskim (godz. 12.40).  

ORGANIZATORAMI zawodów triathlonowych - SEROCK TRIATHLON 2021 byli: 

    • Serockie Inwestycje Samorządowe Sp. z o.o.

    • Miasto i Gmina Serock 

    • Polski Związek Triathlonu     

    • Labosport Polska Sp. z o.o. - wykonawca  


PATRONAT nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Artur Borkowski.  

 

Zawody upłynęły w gorącej atmosferze, jeżeli chodzi o rywalizację i nieco chłodniejszej, ale równie słonecznej aurze pogodowej - co najważniejsze bezdeszczowej. Zawody przede wszystkim trzeba uznać za udane. 

Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design