Wiadomości

2021-10-14

Masz ulubione trasy na weekend? Wiesz, gdzie i jak spędzić aktywnie czas w naszym powiecie? Konno, pieszo, rowerem, może jeszcze inaczej…? Podziel się z nami tym pomysłem, może zachęcisz innych. Zgarnij nagrody.

2021-09-28

Fundacja Hereditas we współpracy z Narodowym Instytutem Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO) poszukują Lokalnych Koordynatorów do realizacji projektu

pn.: „Dziedzictwo obok mnie. Gminne Cuda Regionu”.

2021-09-27
fot. Mirosław Gawlik (autor zdjęcia na plakacie)

8.10. o godz. 19.00 w Antresoli Galerii Sztuki Ratusz w  Legionowie (ul. Piłsudskiego 41) odbędzie się

wernisaż wystawy poplenerowej "Kraj-obrazy". Wystawę będzie można zwiedzać do 20.10. Zaprezentowane będą prace uczestników projektu "Kraj - obrazy", związanego z pejzażami Powiatu Legionowskiego, miejscami, gdzie odbywały się twórcze warsztaty, plenery malarskie pod okiem Katarzyny  Gawlik (opiekunki). Były to miejsca: Serock, Wieliszew, Jabłonna, Józefów, Zegrze, Dębe, Nieporęt, Rajszew, Skierdy, Skrzeszew. 

2021-09-22

Zachęcamy do udziału w drugiej edycji programu „Skrzydła dla mamy”, skierowanego do mam z gminy Wieliszew, organizowanego przez fundację „Wylepiarnia”, w ramach którego zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty ceramiczne, biznesowe i marketingowe. Dzięki nim mamy będą miały szansę ciekawie spędzić czas i zdobyć dodatkowe umiejętności, ułatwiające powrót  na rynek pracy.  W czasie trwania zajęć organizatorzy zapewnią opiekę dla dzieci.

2021-09-22

25 i 26 września br. już po raz dziewiętnasty PAN Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie organizuje Festiwal „NAUKA Z PAŁACEM W TLE”. Ideą Festiwalu jest promowanie osiągnięć nauki, o których w łatwy i przystępny sposób opowiedzą ich Twórcy, profesorowie i naukowcy z Polskiej Akademii Nauk, Instytutów i Fundacji Naukowych a także licznie zaproszeni goście. Podczas dwóch dni Festiwalu w godz. 10.00 – 16.00 odwiedzający będą mieli okazje wysłuchać interesujących wykładów i prelekcji, wziąć udział w konkursach, warsztatach i laboratoriach naukowych. Starosta legionowski Sylwester Sokolnicki objął to wydarzenie swoim patronatem.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 107 następna


Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design