Wiadomości

2021-06-01

W niedzielny słoneczny weekend odbyła się po raz drugi edycja Serock Triathlon 2021. Były to zawody indywidualne oraz sztafety. 

Zaplanowane trasy: pływacka, kolarska oraz biegowa były interesujące dla "oka", ponieważ można było zobaczyć zaciętą rywalizację zawodników we wspomnianych dyscyplinach triathlonu na dystansie sprinterskim oraz standard (olimpijskim). Poza tym uczestnicy przemierzali kilometry w pięknej scenerii przyrody Serocka - m.in. Bulwaru  Nadnarwiańskiego, lasów okalających Serock, plaży miejskiej w Serocku.(START, META, dekoracja). 

Zawody triathlonowe wystartowały 30.05.2021, o godz. 9.00 (pływanie).

2021-05-25
fot. ul. Nasielska Serock

W sobotę na rynku miejskim w Serocku wystartował I etap ŻTC Bike Race 2021. W wyścigu wzięło udział sporo kolarzy z różnych miast Polski. Zawodnicy wystartowali  z rynku miejskiego w Serocku, następnie jechali ul. Nasielską, dalej m.in. koło Jeziora Chojno, przez Zalesie Borowe, Wierzbicę do mety na ul. Pułtuskiej w Serocku (na wysokości ul. Bolesława Chrobrego).  

2021-03-29

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego wydało mapy przyrodnicze, uwzględniające największe atrakcje przyrodnicze gmin Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew i Serock.

2021-03-16

Dziś przypada 51. rocznica śmierci

wybitnego dramaturga Jerzego Szaniawskiego, postaci nietuzinkowej, którą chcemy przypomnieć nie tylko ze względu na jego wybitny dorobek, ale też z uwagi na fakt, że urodził się i część swoich dzieł stworzył w Zegrzynku (dziś Jadwisin) w gminie Serock.

2021-02-22

Stowarzyszenie Zalew Zegrzyński opracowało Mapę Atrakcji Przyrodniczych Gminy Wieliszew i Rowerową Pętlę wokół Jeziora Zegrzyńskiego, którą już teraz prezentujemy Państwu w załącznikach. Są one również dostępne na stronach: www.jeziorozegrzynskie.info i www.terazmazowsze.eu.

poprzednia 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 z 107 następna


Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design