Iceboat / Bojer

  • Fot. Andrzej Nowak

Ci, którzy myślą że życie nad Jeziorem Zegrzyńskim zamiera wraz z nadejściem pierwszych jesiennych sztormów są zdecydowanie w błędzie. Wielu z nas z utęsknieniem czeka na nadejście mrozów i śniegów, aby czym prędzej wyciągnąć na jezioro sprzęt zimowy. Możliwości jest wiele, amatorów zimowych zabaw jeszcze więcej.

Jeśli jezioro pokrywa lód, możemy pojeździć na iceboardzie lub polatać na bojerze.

Iceboard to deska na płozach, do której mocujemy żagiel windsurfingowy. Stajemy na tej konstrukcji tak, jak na desce windsurfingowej i poruszamy się dzięki żaglowi napędzanemu przez wiatr. Można taką konstrukcję zbudować samemu korzystając z instrukcji dostępnych w internecie.

 

Żeglarze pewnie będą woleli się wybrać na bojery, czyli zimową wersję żaglówki. Do konstrukcji ślizgowej, w której się siedzi albo raczej leży, zamocowany jest żagiel przypominający ten od małej żaglówki. Bojery są bardzo delikatne i szybko mogą rozwinąć dużą prędkość (nawet przy bardzo lekkim wietrze), więc konieczne jest szkolenie pod okiem instruktora.

 


Portal www.jezioro.zegrzynskie.pl źródłem kompleksowej informacji turystycznej regionu Jeziora Zegrzyńskiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LIDER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Copyright by Powiat Legionowski.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design