Aplikacja Powiat Legionowski

Aplikacja Powiat Legionowski - Zdjęcie nr 1

Od 2017 roku działa, przygotowana przez Powiat Legionowski, bezpłatna aplikacja, w której zebrano wszelkie informacje przydatne osobom wypoczywającym w regionie Jeziora Zegrzyńskiego – największego akwenu wodnego na Mazowszu. Informacja turystyczna obejmuje bazę noclegów, punktów gastronomii, wypożyczalni sprzętu turystycznego, opis atrakcji, zabytków, informacje historyczne i bogaty kalendarz wydarzeń kulturalno-rozrywkowych odbywających się w okolicy.               

Planowanie i nawigacja

Jeszcze przed przybyciem nad Jezioro można zaplanować swój pobyt. Wystarczy wybrać atrakcje, które chce się odwiedzić i dodać je do planera wycieczek.

Absolutnie unikalnym narzędziem aplikacji jest mapa dla żeglarzy z wbudowanym alertem ostrzegającym przed podwodnymi przeszkodami i pokazująca głębokość zbiornika w danym miejscu. Aplikacja zawiera także trasy rowerowe i piesze oraz obszerną bazę gastronomiczno-noclegową. Ważną funkcją jest moduł rozkładów jazdy autobusów i pociągów.

Wirtualne spacery

Aplikacja Powiat Legionowski oferuje moduł wirtualnej rzeczywistości (tzw. VR), w którym, przy użyciu gogli do wirtualnej rzeczywistości, można obejrzeć panoramy sferyczne wielu miejsc regionu. Panoramy dostępne są w aplikacji również w wersji do oglądania bez okularów VR.

Aplikacja dostępna jest w sklepach Google Play i AppStore. Zachęcamy do pobierania i korzystania z niej, aby zaplanować wypoczynek w naszym regionie. Żeglarzy zapraszamy do wypróbowania mapy żeglownej Jeziora Zegrzyńskiego, która jest jednym z elementów aplikacji.