VII edycja Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka
VII edycja Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka
7 sierpnia 2026 r. (piątek), godz. 20:00
Plaża miejska w Serocku, ul. Retmańska
VII edycja Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka pod hasłem „Między cieniem a blaskiem”
W programie projekcje filmów Andrzeja Kondratiuka: „Jak to się robi” (1973) – błyskotliwej satyry na świat polskich filmowców PRL oraz „Wniebowzięci” (1973) – poetyckiej opowieści o marzeniach i wolności
Gościem specjalnym będzie Emilia Krakowska - wybitna aktorka, ikona polskiego kina
Rozmowa przed pokazem zostanie poświęcona pracy na planie filmowym, językowi obrazu oraz unikalnej metodzie pracy reżysera z aktorem
Organizator:
- Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie (PIK)
Partnerzy lokalni:
- Gmina Nieporęt, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew, Ośrodek Kultury w Wieliszewie (OKW), Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku (CKiCZ), Gminny Ośrodek Kultury w Wieliszewie (GOK), Poczytalnia Legionowo
Oficjalni Patroni i Partnerzy filmowi:
- TVP Kultura, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), Czeskie Centrum Warszawa, Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP), Fundacja Legalna Kultura
Wstęp na wszystkie projekcje plenerowe oraz spotkania jest bezpłatny
W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają możliwość przeniesienia pokazów do sal pobliskich ośrodków kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Film 2026”
