VII edycja Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka
VII edycja Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka pod hasłem „Między cieniem a blaskiem”
8 sierpnia 2026 r. (sobota), godz. 20:00
Port Nieporęt, ul. Wojska Polskiego 3
Drugi dzień festiwalu poświęcony będzie twórczości filmowców związanych z pokoleniem Andrzeja Kondratiuka. W programie projekcje filmów „Ja gorę” (1967, reż. Janusz Majewski) oraz „Niedziela Barabasza” (1971, reż. Janusz Kondratiuk)
Gościem specjalnym będzie Marek Piestrak – reżyser i drugi reżyser filmu „Niedziela Barabasza”. Spotkanie poświęcone będzie przemianom polskiego kina lat 60. i 70
Organizator:
- Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie (PIK)
Partnerzy lokalni:
- Gmina Nieporęt, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew, Ośrodek Kultury w Wieliszewie (OKW), Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku (CKiCZ), Gminny Ośrodek Kultury w Wieliszewie (GOK), Poczytalnia Legionowo
Oficjalni Patroni i Partnerzy filmowi:
- TVP Kultura, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), Czeskie Centrum Warszawa, Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP), Fundacja Legalna Kultura
Wstęp na wszystkie projekcje plenerowe oraz spotkania jest bezpłatny
W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają możliwość przeniesienia pokazów do sal pobliskich ośrodków kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Film 2026”
