VII edycja Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka
VII edycja Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka pod hasłem „Między cieniem a blaskiem"
9 sierpnia 2026 r. (niedziela), godz. 20:00
Park Świętojański przy Jeziorze Wieliszewskim, ul. Świętojańska 43
Finał VII edycji Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka. Na zakończenie wydarzenia zostanie wyświetlony film „Sytuacja awaryjna” (2022, reż. Jiří Havelka) – ceniona czeska tragikomedia ukazująca absurd i ludzkie reakcje w sytuacji kryzysowej
Gościem specjalnym będzie Petr Vlček, dyrektor Czeskiego Centrum w Warszawie, który poprowadzi wykład i dyskusję na temat uniwersalności kina Andrzeja Kondratiuka oraz tradycji czeskiego humoru filmowego
Organizator:
- Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie (PIK)
Partnerzy lokalni:
- Gmina Nieporęt, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew, Ośrodek Kultury w Wieliszewie (OKW), Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku (CKiCZ), Gminny Ośrodek Kultury w Wieliszewie (GOK), Poczytalnia Legionowo
Oficjalni Patroni i Partnerzy filmowi:
- TVP Kultura, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), Czeskie Centrum Warszawa, Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP), Fundacja Legalna Kultura
Wstęp na wszystkie projekcje plenerowe oraz spotkania jest bezpłatny
W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają możliwość przeniesienia pokazów do sal pobliskich ośrodków kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Film 2026”
