Ścieżka rowerowa. Trasa nadwiślańska - Zdjęcie nr 1

Ścieżka rowerowa. Trasa nadwiślańska

Trasa wzdłuż wału przeciwpowodziowego Wisły, od piaskarni usytuowanej 1 km na płd. od zespołu pałacowo-parkowego w Jabłonnie do granicy powiatu z Nowym Dworem Mazowieckim.
Długość 14,4 km; znaki niebieskie.

Trasa jest ściśle związana z nadwiślańskim krajobrazem. Prowadzi nas wzdłuż koryta rzeki, wśród naturalnych form przyrodniczych, malowniczo wtopionych w krajobraz. Dużym jej walorem jest ekspozycja, tj. możliwość obserwowania krajobrazu z wysokiego wału z daleką perspektywą. Polecamy zwiedzenie perły architektury powiatu - XVIII w. pałacu Poniatowskich wraz z zabytkowym parkiem, np.: wzdłuż ścieżki dydaktycznej pieszo-rowerowej po pomnikach przyrody, zlokalizowanej na tym terenie. Innym ciekawym punktem trasy są pola golfowe, których pieczołowite zagospodarowanie interesująco kontrastuje z naturalnym krajobrazem.
Jest to doskonała trasa dla ornitologów i wszelkich amatorów-podglądaczy życia ptaków, ze względu na istniejące tu doskonałe warunki lęgowe dla wielu okazałych lub ginących gatunków ptaków, a występujące w dwóch rezerwatach faunistycznych "Ławice Kępińskie" i "Kępy Kazuńskie". Trasę tę polecamy także rodzinom z małymi dziećmi, jako łatwą i z możliwością odpoczynku w dwóch przygotowanych miejscach z wiatami turystycznymi.

Galeria zdjęć