Wystawa na 60-lecie Jeziora - Zdjęcie nr 1

Wystawa na 60-lecie Jeziora

Jezioro Zegrzyńskie obchodzi w tym roku okrągły sześćdziesiąty jubileusz powstania. Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza” (LOT) przygotowała z tej okazji wystawę, która pokazuje proces jego powstawania.

Rocznica ta jest szeroko celebrowana w naszym powiecie, bo akwen ma ogromne znaczenie dla regionu. Jako zbiornik retencyjny, ale także miejsce rekreacji i w konsekwencji również ważny czynnik w lokalnej gospodarce, w branży turystycznej.

W obchody włączyła się też LOT, jako stowarzyszenie koncentrujące się na promocji turystycznej regionu. Z okazji obchodów organizacja przygotowała wystawę poświęconą powstaniu Jeziora i prezentującą kolejne etapy budowy stopnia wodnego i elektrowni wodnej w Dębem. Zadanie jest realizowane z udziałem dotacji, jakiej udzielił LOT Powiat Legionowski na zadania związane z turystyką i krajoznawstwem. Zdjęcia wykorzystane do przygotowania wystawy nieodpłatnie udostępniła stowarzyszeniu firma HaskoningDHV Polska Sp. z o.o., będąca następcą prawnym przedsiębiorstwa, które zbudowało stopień wodny i elektrownię.

Wystawę można oglądać w Biurze Obsługi Mieszkańców Starostwa Powiatowego w Legionowie od 28 sierpnia do końca września 2023. Od połowy września będzie też prezentowana w Urzędzie Gminy Nieporęt, a w pierwszej połowie października w Ośrodku Kultury Wieliszew w Łajskach. O kolejnym miejscach i terminach prezentacji wystawy będzie można się dowiedzieć z witryny LOT pod adresem zegrze.org oraz fanpage’a stowarzyszenia na Facebooku.

Galeria zdjęć