fot. Mateusz Pazurek
fot. Mateusz Pazurek

Mateusz Pazurek - 5 propozycji

1. Rezerwat "Wąwóz Szaniawskiego"

Znajduje się w Zegrzynku i przebiega obok ruin domu Jerzego Szaniawskiego, polskiego pisarza. Rezerwat zachęca do przybycia, m.in. ze względu na bliskie położenie rzeki Narwi. Sam szlak jest bardzo uroczy, szczególnie wiosną i jesienią. Jest wygodny dla dzieci, psów.

2. Mural w Legionowie

Najdłuższy w Europie mural znajduje się w stolicy powiatu legionowskiego, na murach  Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni niedaleko osiedla Piaski. Ma on niecały kilometr. Upamiętnia najważniejsze bitwy w historii naszego kraju w latach 966 do czasów teraźniejszych.

3. Droga techniczna Wieliszew - wodociąg

Przebiega ona wzdłuż nieczynnych torów kolejowych. Jest idealna na niedzielne spacery rowerowe, na hulajnodze, deskorolce oraz spacery z pupilami. Jest nieuczęszczana przez samochody, znajdują się tam lasy oraz polany. Ma długość około 5km.

4. Las w Legionowie - rezerwat Bukowiec Jabłonowski

Nieopodal stacji w Legionowie rozpościera się duży rezerwat przyrody Bukowiec. Jest to raj dla grzybiarzy, rodzin z dziećmi oraz zwierzakami. 

5. Stacja PKP w Legionowie

Stolica powiatu legionowskiego posiada bardzo dobry dojazd koleją. Jest to zdecydowanie atutem. Kilkadziesiąt par pociągów regionalnych z różnych stron stanowi bardzo dobry dojazd.

Autorem opracowania jest Mateusz Pazurek, który otrzymał wyróżnienie w konkurskie „Moje wędrówki po powiecie legionowskim”.

I na koniec... Zdjęcia!

Galeria zdjęć