Sprawdzone scenariusze

fot. Michalina Zotov
Michalina Zotov - aktywnie w Skierdach i Trzcianach - ok. 3-4 km
Powiat Legionowski jest pełen ciekawych atrakcji. Przedstawię dziś wycieczkę, z której warto skorzystać, szczególnie jeśli zamierzacie przyjechać tu niedługo, albo nawet jeśli tu mieszkacie! Trasa, która moim zdaniem jest najciekawsza, bo zwykle nią podróżuję, idzie przez Skierdy i Trzciany. Ja najczęściej chodzę tam na piechotę. Tak jest zdrowo i dobrze dla Ziemi! Uwielbiam podróżować nią zarówno latem jak i zimą.
fot. Andrzej Głowacki
Andrzej Głowacki – Wędrówka szlakiem „Małych jezior” – 6 km
Chciałbym zachęcić Was do wędrówki po naszym lesie i odwiedzenie jeziorek, które się w nim skrywają. Żeby tam się dostać, najlepiej podjechać na ul. Leśną 9 w Michałowie - Reginowie i zostawić auto. Wtedy wyjdzie 6 kilometrów.
opracowanie Urszula Przybylska
Urszula Przybylska - Niedzielny spacer po Serocku
Przyznam, że  dzieje mojej małej ojczyzny z początku XX wieku opisane za pomocą archaizmów, robią wrażenie. Pragnę podkreślić, że moją wędrówkę  po powiecie legionowskim postanowiłam odbyć w Serocku, tuż po niedzielnym obiedzie. Otóż zapraszam na mały rekonesans po nadnarwiańskim grodzie.  
fot. Mateusz Pazurek
Mateusz Pazurek - 5 propozycji
Rezerwat "Wąwóz Szaniawskiego", mural w Legionowie, droga techniczna Wieliszew wodociąg, rezerwat Bukowiec Jabłonowski, Stacja PKP w Legionowie.
Natasza Zotov - trzy pomysły na rower
Natasza Zotov - trzy pomysły na rower
Opowiem o bardzo ciekawych miejscach w Powiecie Legionowskim, które naprawdę warto odwiedzić :D. Wycieczkę zaplanowałam rowerami, miłej jazdy!
fot. Krzysztof Górski
Krzysztof Górski - Skateparki
W powiecie legionowskim jest dużo możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Między innymi są to skateparki. Mamy dwa takie obiekty, pierwszy z nich znajduje się w Nieporęcie, a drugi w Legionowie.
fot. czaswlas.pl
Pomysły czaswlas.pl - 3 dni, 193 km, cisza i zieleń z odrobiną historii regionu
To wyprawa dla osób aktywnych, ceniących najbardziej turystykę pieszą, którzy chcą spędzić czas w otoczeniu natury, w zaskakującym zaciszu lasów i skansenów na północ od Warszawy.