fot. www.facebook.com/wojtmaciejmazur
fot. www.facebook.com/wojtmaciejmazur

Tężnie – sposób na relaks w powiecie legionowskim

Udając się nad Jezioro Zegrzyńskie, którego region oferuje szereg atrakcji – wypożyczalnie sprzętu wodnego, restauracje, bary, zabytki, sporty motorowodne, flyboarding, windsurfing, żeglarstwo, spływy, warto rozważyć opcję skorzystania z tężni w powiecie legionowskim. Na pewno będzie to czas dobrze wykorzystany, jeżeli chodzi o funkcję leczniczą oraz relaksacyjną obiektów.

Tężnia solankowa w Nieporęcie
Kompleks Rekreacyjno – Wypoczynkowy Nieporęt Pilawa,  ul. Wojska Polskiego 3

Przy tężni można odpocząć na ławkach i leżakach i zażyć dobroczynnych dla zdrowia inhalacji w postaci mikroskładników jak: jod, żelazo, magnez, brom wpływających korzystnie na zdrowie. Korzystanie z tej formy terapii, leczenia należy wcześniej uzgodnić z lekarzem (przeciwwskazania). Jednorazowe korzystanie z seansu inhalacji solanką należy ograniczyć do 45 minut. Atutem tego miejsca jest bliskość wód Jeziora Zegrzyńskiego oraz otoczenie drzew, zieleni. W pobliżu znajdują się inne atrakcje takie jak stacja do ćwiczeń street workout, siłownia zewnętrzna, skatepark oraz plac zabaw dla dzieci.

Szybkie dotarcie do tężni zapewnia bliskość położenia drogi wojewódzkiej nr 631 (trasa Warszawa – Nieporęt).

Jak dotrzeć do tężni komunikacją miejską?
- WTP 705
- L-31
- Linia 10 P (do PKP Nieporęt, następnie trzeba skorzystać z L-31, lub 705)
rozkłady jazdy: tutaj

Tężnia w Parku Zdrowia w Legionowie
Park Zdrowia, skrzyżowanie ulic Sobieskiego i Chrobrego, w pobliżu IŁ Capital Arena Legionowo

Osoby, które zechcą korzystać z właściwości prozdrowotnych solanki, która spływa po tarninie mieszczącej się w rdzeniu tężni, mogą odpocząć i zrelaksować się na drewnianych ławkach rozmieszczonych wokół. Solanka zawiera szereg mikroelementów jak: jod, magnez, wapń, potas, brom, żelazo, sód. Ponadto na terenie Parku Zdrowia w Legionowie znajduje się siłownia zewnętrzna, alejki do spacerowania pośród drzew. Odbywają się tutaj również imprezy jak potańcówki, dyskoteki.    

Jak dotrzeć do tężni komunikacją miejską?
- L-10
- L-34
- WTP 723
- D2
rozkłady jazdy: tutaj