Ścieżki rowerowe

Ścieżki rowerowe - Zdjęcie nr 1

Gminy powiatu legionowskiego nieustannie rozbudowują sieć ścieżek, która z roku na rok staje się coraz gęstsza.

Ścieżki w gminie Jabłonna

Ulicą Modlińską w gminie Jabłonna wiedzie ścieżka rowerowa łącząca Warszawę z Nowym Dworem Mazowieckim. Trasa o długości ok. 15 km umożliwia swobodny przejazd od granicy z Warszawą, przez centrum Jabłonny, wzdłuż drogi wojewódzkiej 630, aż do Nowego Dworu Mazowieckiego. Od Urzędu Gminy prowadzi też ścieżka do granicy z Legionowem. Ścieżki rowerowe znajdują się również na ul. Klonowej i ul. Dębowej w Bożej Woli, na ul. Strużańskiej (między Legionowem a Józefowem) oraz na ul. Kolejowej i Przechodniej w Chotomowie. W drugiej połowie 2020 r. Gmina Jabłonna rozpoczęła budowę kolejnych ścieżek rowerowych - w Jabłonnie (wzdłuż ul. Akademijnej i Chotomowskiej), w Chotomowie (wzdłuż ul. Partyzantów) oraz w Trzcianach (w ul. Żwirowej) i w Skierdach (w ul. Sołeckiej).

Ścieżki w gminie Nieporęt

Ścieżka rowerowa nad Kanałem Żerańskim to największa realizowana inwestycja rowerowa na terenie gminy. Ścieżka jest elementem zintegrowanych ścieżek rowerowych powiatów legionowskiego i wołomińskiego oraz Warszawy. Inwestycja zapewnia bezkolizyjny przejazd od granicy z Warszawą nad Jezioro Zegrzyńskie. Częściowo trasa będzie oświetlona, zaplanowano na niej także dwie stacje naprawcze dla rowerów, ławeczki i kosze na odpady. Ta nowoczesna, ośmiokilometrowa trasa pieszo-rowerowa nosi nazwę „100-lecia Niepodległości”.

Ścieżka rowerowa Białobrzegi-Beniaminów to rowerowa inwestycja Gminy Nieporęt. Powstała w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych WOF i jest elementem spójnego systemu dróg rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin i Nieporęt. Ścieżka o długości 4,5 km i nawierzchni asfaltowej łączy dwie miejscowości: Białobrzegi i Beniaminów. Jest to malownicza trasa, po obu jej stronach ciągną się lasy. Jej kontynuacja znajduje się na terenie gminy Radzymin.

Ścieżka rowerowa w Białobrzegach i w Ryni to ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Wczasowej, od ul. Kąpielowej do ul. Głównej, który liczy 2,1 km i stanowi bezpieczne rozwiązanie dla rowerzystów na ruchliwej trasie z Białobrzegów do Ryni. Inwestycję zrealizował Powiat Legionowski. Gmina Nieporęt wykonała dalszy odcinek wzdłuż ul. Głównej do Ryni.

Ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Strużańskiej w Legionowie, przez gminę Jabłonna, Józefów do ulicy Kościelnej w Kątach Węgierskich można dojechać z jednej strony do Jabłonny i Legionowa z możliwością skorzystania z tamtejszych zintegrowanych tras rowerowych. Z drugiej strony, już wkrótce, doprowadzi rowerzystów nad Kanał Żerański. W planie jest budowa następnego odcinka ścieżki, prowadzącego do trasy pieszo-rowerowej w Rembelszczyźnie nad Kanałem Żerańskim.

https://www.nieporet.pl/sciezki-rowerowe-terenie-gminy/

Ścieżki w Legionowie

Legionowo ma dobrze rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych. Jedną z dłuższych jest trasa prowadząca wzdłuż ulic Sobieskiego, a następnie Parkowej, aż do torów kolejowych. Kolejna ścieżka prowadzi wzdłuż ulic Zegrzyńskiej/Warszawskiej/Zegrzyńskiej, aż za wiadukt nad torami kolejowymi. Długa ścieżka znajduje się wzdłuż ul. Jagiellońskiej (od wysokości ul. 3-go Maja) i biegnie do ronda w Legionowie Przystanek. Kolejna przebiega wzdłuż ul. Kolejowej w Legionowie do Chotomowa. Jest także ścieżka wzdłuż ul. Piaskowej do ul. Zegrzyńskiej oraz wzdłuż Al. Legionów, od cmentarza do stacji PKP Legionowo Piaski. Od PKP Legionowo Przystanek można również dojechać do ścieżek gminy Wieliszew, wzdłuż ul. Złotej, Al. Róż, ul. Orzechowej i ul. Suwalnej do ul. Nowodworskiej w Łajskach.

Ścieżki rowerowe Legionowo - mapa

Ścieżki w gminie Wieliszew

Od stacji PKP Legionowo Piaski można dojechać ścieżką niemal do kościoła w Wieliszewie. Jest także ścieżka wzdłuż ul. Suwalnej i dalej wzdłuż ul. Nowodworskiej, aż do plaży 600-lecia w Wieliszewie. Powstała również ścieżka między rondami w Poniatowie oraz ścieżki w Komornicy i Olszewnicy Starej.

Ścieżki w gminie Serock

Na uwagę zasługuje niedawno powstała ścieżka od ronda - skrzyżowania ul. Radziwiłła i Warszawskiej w Serocku, wzdłuż ul. Warszawskiej i Pułtuskiej, do ronda w Wierzbicy. Ścieżka jest częścią szlaku nadnarwiańskiego, który prowadzi od mostu w Zegrzu do mostu w Wierzbicy, przez miejscowość Łacha, aż do granic gminy.

 

Galeria zdjęć